Atlas do usuwania zabrudzeń po fugach epoksydowych

Atlas do usuwania zabrudzeń po fugach epoksydowych

Usuwa resztki fugi z okładzin i narzędzi, ułatwia całkowite usunięcie fugi epoksydowej, nadaje się do okładzin ceramicznych i szklanych.

Atlas do usuwania zabrudzeń po fugach epoksydowych jest mieszaniną rozpuszczalników i kwasów organicznych, dzięki czemu oddziałuje selektywnie na polimer fugi epoksydowej, rozpuszcza go i ułatwia usuniecie z powierzchni.

Czyszczenie zabrudzeń („filmu” lub drobnych pozostałości)

Przed użyciem, środek czyszczący należy dokładnie wymieszać, kilkakrotnie wstrząsając opakowaniem. Na zabrudzone miejsca należy nanieść pędzlem lub gąbką równomierną warstwą środka czyszczącego i pozostawić na ok. 10 minut, by środek mógł zadziałać. Po tym czasie rozpuszczone zabrudzenie zmyć wodą, za pomocą szczotki lub gąbki. Czynności te należy powtarzać, aż do całkowitego usunięcia zabrudzenia. Czyszczenie powierzchni pionowych należy rozpoczynać od góry. Należy dokładnie zabezpieczyć powierzchnię, na którą może skapywać płyn.

Usuwanie pozostałości fugi epoksydowej z powierzchni płytek

Przed użyciem, środek czyszczący należy dokładnie wymieszać, kilkakrotnie wstrząsając opakowaniem. Na zabrudzone miejsca należy nanieść pędzlem lub gąbką równomierną warstwą środka czyszczącego i pozostawić na ok. 12 godzin, by środek mógł zadziałać. Po tym czasie rozpuszczone zabrudzenie zmyć wodą, za pomocą szczotki lub gąbki.

Usuwanie fug epoksydowych ze spoin okładzin

Przed użyciem, środek czyszczący należy dokładnie wymieszać, kilkakrotnie wstrząsając opakowaniem. Na zabrudzone miejsca należy nanieść pędzlem lub gąbką równomierną warstwę środka czyszczącego i pozostawić na ok. 12 godzin, by środek mógł zadziałać. Po tym czasie rozpuszczone zabrudzenie usunąć odpowiednio twardym narzędziem, a następnie zmyć wodą, za pomocą szczotki lub gąbki. Aby usunąć kolejne warstwy należy czynności powtarzać.

Zużycie

Zużycie zależne jest od stopnia i charakteru zabrudzeń. Czyszcząc świeżo wykonaną okładzinę z płytek zużywa się 1 litr środka na 10-20 m².